event burgee venue burgee

Falmouth Sailing Week 2021

Carrick Roads

Competitor List

 
Order ID Fleet Boat Name Sail Number HelmName rating Entry
2924 B Evelyn 15 Roseland Working Boat Syndicate 1.015
3001 B Demelza 23 John Andrew 1.02
3004 B Cousin Jinny 56 Tim Pearce 1.03
3036 B Rebecca 24 Chris De Glanville 1.025
3037 B Rita 18 John Peters 1.04
3038 B Moon 58 Trevor Murphy 1.03
3060 B Florence 31 Lynda Handley 1.02
3067 B Helen Mary 11 Kevin Andrew 1.02
3092 B Winnie 10 Arthur Williams 1.01
3104 B Agnes 33 Ben Seller 1
3009 C Lottie 28 Philip Slater 0.975
2947 D Thunderfly 45 Toby Stubbs
2964 D Choochky 33 Ian Lamond
3045 D Thunderfly 45 Toby Stubbs
3089 D Merlin 11 Charles Bray
2929 E Sophie 22 Simone Kennett
2935 E Timpani 21 Glenn Torpy
2969 E Willy 35 Barrie Penney
2979 E Ruadh 57 Nicholas Gore
3006 E Piccolino 56 Charles Taylor
3007 E Ailsa 48 John Hindmarsh
3070 E Caryn 6 Roger Best
3073 E Kelpie 36 Bob Edwards
2936 G Miss Agnes 1 Michael Rangecroft 0.86
2942 G Katy 67 Sue Grigg 0.87
2944 G Charm 4 Nick Bradley 0.87
3002 G Clementine 49 Victor Franks Alan Perham 0.87
3016 G Dragon Fly Z8 Mike Maguire 0.97
3066 G Jeangenie 13 David Spargo 0.87
3075 G Kathleen 7 Jack Glasson 0.97
3083 G Scallywag Z7 Andy Platt 0.97
3088 G Mizpah Z8 Lionel Hoare 0.98
3125 G Magpie of Mylor T20 01 David Brunyee 0.86
2926 H Moondance 816 Andy Noble
2927 H Dawn of Polruan 889 Steve Przybylski 3 day series
2928 H Reward 842 Alan Mills
2930 H Drake 86 Neil Philpott 3 day series
2932 H Ysella 298 Brian Phipps 3 day series
2938 H Firefly 1154 Tony Wright
2962 H Alethea 381 Timothy Keeling
2970 H Percy 264 Terry Stephens 3 day series
2980 H Guilan Dhiu 334 Caroline Smith
2986 H Alcina 976 Philip Swatman
3005 H Escargot 320 Julian Dingle
3023 H Curlew 209 Peter Dallow
3032 H Pelican 102 Richard Lewis 3 day series
3043 H Jackdaw 626 Stuart Sly
3044 H Ze 399 Neal Griffith
3048 H Carla Louise 727 Clive Henderson 3 day series
3053 H Sparrow 1078 Richard Salisbury 3 day series
3080 H Day Dream 1131 Simon Ambler
3109 H Winnie 736 David Streatfeild-James 3 day series
3018 J Wild Goose 14 Mike Conlin 967
3042 J Lottie 675 Michael Robson 1098
3049 J Aries 737 David Mitchell 1019
3072 J Bluebird 222 Nicholas Denning 1060
3097 J Wild Affair 3421 Abigail Rickard 1068
2934 V Pintail 35 Paul Pullen
2955 V Wendy 9 Philip Badger 3 day series
2968 V Mayfly 15 Andy Stevenson
2993 V Whimsey 5 David & Emma Mantle
3011 V Clary 8 David Liddington
3015 V Joy 2 Martin Evans
3039 V Misty 67 Roger Wickens
3090 V Halcyone 38 Gill Fox 3 day series
3093 V Ivy 3 Mandy & Dave Owens 3 day series
3098 V Pixy 7 John Fox
3105 V Racy Lady 48 David Richards
3115 V Audry 19 Roger Ford S. Sawyer
3117 V Tiffany 72 David Grylls 3 day series
2931 W Achilies 48 Richard Townshend
2940 W Diomedes 67 Martyn Osborne
2953 W Polyphemus 40 Mike Grice
2990 W Polly Oliver 17 Mike Clayton
2994 W Redoutable 32 Hereward Tresidder
2999 W Athena 56 Rob Geddes-Brown
3000 W Pintail 36 Richard Bown
3056 W Artemis 21 Ian Woods
3059 W Troy 58 Gavin Watson 3 day series
3084 W Kittywake 27 Martin Eddy
3087 W Persephone 33 Guy Ashton
daily V Daisy 31 Simon Cater sunday
daily V Tiffany 71 David Grylls sunday

pofsa.co.uk/fsw.htm
raceoffice@falmouthsailingweek.org

falmouthweek.co.uk/sailing-week/
raceoffice@falmouthsailingweek.org

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com